Gençlik ve Spor Bakanlığı Çanakkale Eceabat Kocadere Köyü 'Ecdada Saygı Çadır Kampı' misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

 

18-22 yaş arası 7 gün süreli kampta Osmaniye, Kahramanmaraş, Muş, Kütahya, Uşak, Sakarya, Kocaeli ve İstanbul'dan katılan toplam 154 kampçı ile 14 lider ve program sorumluları Ahmet Çakır, Uğur Gönen eşliğinde devam etmektedir. Kamp programına konuşmacı olarak katılan Profesör Talha Uğurluel kampta bulunanlara 100. Yılında Çanakkale savaşları hakkında bilgilendirme konuşması yaptı.

 

Kampta katılımcıları ziyaret edip programa katılan İlçe Kaymakamımız Murat Uzunparmak öğrencilere yaptığı konuşmada; Yıllar önce ziyaret ettiği şehitler diyarı Eceabat'ta başından geçen bir anıyı anlatırken 'bastığım yerlerde acaba bir şehit yada kanı var mı? Maneviyatını yaşadığını başkalarının da aynı hissiyatı taşıyıp taşımadığını düşündüğünü ve yıllar sonra görev yaptığı ilçeden şehitlikleri ziyaret için öğrencileri Eceabat'a yolcu ettiğini yolculuk öncesi öğrencilerin şehitlik hakkında yaşadıklarını ve düşüncelerini mektup yazmak sureti ile kendisine ulaştırmalarını istediğini belirttiğini ve gelen mektuplardan birinde öğrencinin;

 

Sayın Kaymakamım şehitlik ziyaretinde bastığım topraklarda acaba bir yakınımın, hemşerimin olup olmadığını çok merak ettim ve bastığım topraklardan ya varsa diye utandım. Diye yazdığını, hatıralarından anlatırken demek ki benim gibi hissedenler varmış sizde alanı gezerken çalı, dağ, taşın dışında yaşanan maneviyatı da hissedin dedi.

 

Program öğrenciler ile çektirilen hatıra fotoğrafı ve alkışlarla son buldu.

 

Not: 'Ecdada Saygı Çadır Kampı' her hafta değişik illerden gelecek olan öğrenci ve kampçıları ağırlamaya devam edecektir.