2016- 2017 eğitim - öğretim yılı 9 Haziran 2017 Cuma günü karnelerin alınmasıyla sona erecek, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz uzun bir tatil dönemine gireceklerdir.
 

      Öğrencilerimiz bir yıl boyunca ortaya koydukları emeklerin karşılığını almış olarak, bu sayede kendilerini değerlendirerek ve eksiklerini gidererek daha başarılı olacakları şekilde geleceklerini inşa edeceklerdir.
 

        Okul başarılarının, sadece öğrencileri ve ailelerini değil, bütün eğitim camiasını ve tüm ülkeyi ilgilendirdiği düşünüldüğünde, karne notlarının, sadece öğrencilerin başarısını değil, genel olarak bu konuda çaba sarf eden herkesin emeklerinin birer göstergesi olduğunu unutmayıp bu husus üzerine dikkatle eğilmek gerekir.
 

        Kıymetli anne babalar ;
 
     
      Çocuklarımızın karnelerinde almış olduğu notlar ne olursa olsun, onlar bizim için ayrı birer değerdir. Onlar bu ülkenin geleceğidir. Şartlar ne olursa olsun öğrenmekten, okumaktan ve bilgiden asla uzaklaşılmamalıdır. Karnelerinde düşük notları olan Çocuklarımızı kesinlikle cezalandırmamalıyız. Başarılı olanları ödüllendirmeliyiz ancak almış olduğumuz ödüller seviyelerine yaşlarına uygun ödüller olmalı. Kendilerine ve çevresine ,başkalarına zarar verici ödüller vererek ödüllendirmemek gerekir. Onların çocuk olduğunu unutmamalıyız.
 

        Sevgili öğrenciler;
 
 
        Yoğun ve yorucu bir maraton sonucunda bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Yıl boyunca göstermiş olduğunuz çabalarınızın karşılığı olarak karnelerinizi aldınız ve tatili hak ettiniz. Tatilde bol bol kitap okumanızı, milli ve manevi duygularınızı geliştirmenizi, dinlenmenizi, spor yapmanızı ve yeni eğitim-öğretim yılına motive olmanızı diliyorum. Unutmayın ki eğitim sadece okulda değil hayatın her alanında vardır. Bunu bilerek kendinizi her an geliştirecek faaliyetlerde bulununuz.
 

      Bu duygu ve düşüncelerle 2016 - 2017 eğitim - öğretim yılının sorunsuz bir şekilde tamamlanmasında ki gayretlerinden dolayı öncelikle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, okul yöneticilerimiz ile öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyorum. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin aileleriyle birlikte sağlıklı ve mutlu bir tatil süreci geçirmelerini diliyor, onları yeni eğitim - öğretim yılında yenilenmiş, enerji dolu, sağlıklı ve mutlu bir şekilde okullarda görmeyi temenni ediyorum.
 
 
 
 
 
                                                                                                                                                                                                                                                                        Turan YILMAZ
                                                                                                                                              Eceabat Kaymakamı