Birlik, beraberlik, dayanışma ve bütünlük içerisinde bir Kurban Bayramı'nı daha idrak edecek olmanın heyecanı içindeyiz.
 

Toplum olarak hayatımızda farklı bir yeri olan bayramlar, milletimizin mutluluk, birlik ve beraberlik içerisinde,kardeşlik ve dostluğumuzu pekiştiren dayanışma ve paylaşma duygularını en üst düzeyde hissetmemize neden olan müstesna günlerimizdir.. Yardıma ihtiyaç duyan insanlarımızın hatırlandığı, büyüklerin ziyaret edilerek sevgilerinin kazanıldığı bu özel günlerde yapacağımız her türlü hayır ve hasenat, var olan insanlık adına yeni kazançlar sağlayacaktır.Sevgiler paylaştıkça çoğalır.İhtiyaç sahiplerinin sevindiği,Büyüklerin ziyaret edilip ellerinin öpülerek hayır dualarının alındığı,dargınların barıştığı,çocukların kapı kapı şeker topladığı,en önemlisi birlik ve beraberliğimizin daim olduğu,sağlıklı,huzurlu bir bayram geçirmenizi diliyorum.
 

Bu bayramda ve her bayramda özeillikle çocuklarımızı sevindirelim.Onların hafızalarının en güzel köşelerinde mutluluk içinde geçirecekleri bayramların yer almasını sağlayalım.Bayram yolculuğuna çıkacak tüm değerli vatandaşlarımızın trafik kurallarına riayet etmelerini,Frene değil,Kurala güvenmelerini telkin ediyoruz.
 

Bu vesile ile Tüm İslam Aleminin, Milletimizin ve Eceabat Halkının, aynı zaman da Sınırlarımızın içinde ve dışında canı pahasına vatanımızı koruyan güvenlik güçlerimizin Kurban Bayramını en içten duygularımla kutluyor, Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum.
 

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Turan YILMAZ
                                                                                                                                                                                                                                                                              Eceabat Kaymakamı